شرکت بازرگانی مارینا پیمان خلیج پارس (کارگزار رسمی گمرک ایران)

اجرای کلیه امور مربوط به ترخیص کالا، واردات، صادرات، ترانزیت، تخلیه و بارگیری کالاهای فله و کانتینری


شرکت بازرگانی مارینا پیمان خلیج پارس شرکت بازرگانی مارینا پیمان خلیج پارس

انواع کانتینر


چندين نوع کانتينر استاندارد و رايج وجود دارد. در اينجا با رايج ترين مدلهای موجود آشنا می شويم.

کانتینرهای مخصوص حمل کالاهای خشک

این کانتینرها رایج ترین کانتینرهایی هستند که قابلیت حمل و جابجایی هر نوع کالای خشک را دارند. آنها جعبه هایی متساوی الاضلاع فلزی می باشند که 20 تا 40 فوت معادل 6 تا 12 متر درازا دارند و یک در دو تکه در یک طرف آنها قرار دارد.

کانتینرهای مخصوص حمل کالاهای خشک


کانتینرهای یخچال دار

این نوع از کانتینرها برای حمل بارهایی که امکان فاسد شدنشان وجود دارد، به کار می روند. این قبیل کانتینرها طولی معادل 20 تا 40 فوت دارند. بخشی از فضای این نوع کانتینر، مجهز به سیستم خنک کننده ای ثابت و یا متحرک است.

کانتینرهای یخچال دار


کانتینرهای تانکی شکل

برای حمل و جابجایی مایعات به کار می روند. این کانتینرها عموما استوانه ای شکل می باشند و در داخل مکعبی به طول 20 تا 40 فوت قرار می گیرند.

کانتینرهای تانکی شکل


کانتینرهای روباز و فاقد سقف

این قبیل کانتینرها شبیه به کانتینرهای حمل کالاهای خشک می باشند با این تفاوت که کانتینرهای روباز، فاقد سقف می باشند. بنابراین دسترسی به بار کانتینر، از طریق قسمت بالای آن که عموما در طول حمل و جابجایی توسط یک پارچه کرباسی پوشیده می شوند. این کامتینرها عموما برای حمل و جابجایی بارها و مواد فاقد بسته بندی خاص مانند شن، ماسه، غلات، حبوبات و ... به کار می روند.

کانتینرهای روباز و فاقد سقف


کانتینرهای مسطح (فلت رک)

این کانتینرها که حدود 20 تا 40 فوت درازا دارند، فاقد سقف و دیوار جانبی می باشند. بنابراین کفی این نوع کانتینرها به دو بخش عمودی منتهی می گردد. این قبیل کانتینرها برای حمل و جابجایی بارهای وزین و بزرگ مثل وسائل نقلیه، تجهیزات ساختمانی و ... به کار می روند.

کانتینرهای مسطح (فلت رک)


کانتینرهای تاشو

این کانتینرها که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند و با آنها مواجه می شویم، شبیه به کانتینرهای مخصوص حمل و جابجایی کالای خشک می باشند با این تفاوت که طرح خاصی دارند. این کانتینرها زمانی که بی بار و خالی حمل می شوند، می توانند  از سطح، تا شده و به کوچکترین حجم خود برسند.


تمام فعالیت های این سایت مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران است و کلیه حقوق آن متعلق به شرکت بازرگانی مارینا پیمان خلیج پارس می باشد.